Hulp bij inloggen

Minimumtarief is niet gewenst

13 december 2011

PvdA-Tweede Kamerlid Mariëtte Hamer pleit vandaag bij Henk Kamp van Sociale Zaken voor het instellen van een minimumtarief voor zelfstandig ondernemers. FNV Zelfstandigen en Platform Zelfstandige Ondernemers (PZO) zien niets in dit plan, omdat een tarief gebruikt moet worden als marktinstrument voor zelfstandig ondernemers en tot stand moet komen door onderhandeling tussen de opdrachtgever en opdrachtnemer.

Liever definitie en convenant
In sommige sectoren wordt voor een laag tarief gewerkt. FNV Zelfstandigen en PZO sluiten hun ogen dan ook niet voor de onderkant van de arbeidsmarkt. Schijnzelfstandigheid uit onder andere Oost-Europa leidt tot oneerlijke concurrentie en moet worden tegengegaan. Het terugdwingen van mensen in een collectief keurslijf is echter niet de oplossing. FNV Zelfstandigen en PZO vinden het daarom belangrijk dat er een heldere definitie komt van wanneer iemand een zelfstandig ondernemer is en wanneer niet. Bovendien pleiten beide organisaties voor een convenant voor goed opdrachtgeverschap in sectoren waar de markt onvoldoende zijn werk doet.

Liever niet
“Uit een eerdere peiling onder onze leden is gebleken dat ruim tweederde (67 procent) van de zelfstandig ondernemers geen minimumtarieven wil,” aldus Linde Gonggrijp, directeur van FNV Zelfstandigen. “Wij zien dan ook niets in het voorstel van Mariëtte Hamer en zijn het eens met onze leden dat een zelfstandig ondernemer zelf moet kunnen bepalen of er een lager of hoger tarief wordt gehanteerd.”

Geen arbeidscontract
Zowel FNV Zelfstandigen als PZO zien dit pleidooi om minimumtarieven in te voeren als een poging om zoveel mogelijk mensen onder een arbeidscontract te laten vallen. Dit doet geen recht aan de flexibilisering van de arbeidsmarkt die al een aantal jaren bezig is. Steeds meer mensen kiezen voor het zelfstandig ondernemerschap. Ze worden hiertoe niet gedwongen maar kiezen daar zelf voor. De zelfstandig ondernemer is een fenomeen dat niet meer weggaat.

Share on LinkedIn 

Nieuws

RSS feed

  • informatie over aovverzekeringen
  • naar fnvstarters
  • zelfstandigenindex