Hulp bij inloggen

Keurmerken & registers

Om vooraf duidelijkheid te scheppen worden vaak keurmerken in een markt geïntroduceerd. Dit is meestal een initiatief van een branche- of beroepsorganisatie maar het kan ook een initiatief zijn van een grote afnemer. Vaak wordt het keurmerk opgesteld in samenspraak met branche- en beroepsorganisaties en organisaties van klanten of gebruikers. In dit soort keurmerken en regels sluipen vaak afspraken die zelfstandigen uit een markt weren of de toegang moeilijker maken, bijvoorbeeld omdat:

- kwaliteit wordt gekoppeld aan omvang van een bedrijf;
- er hoge kosten verbonden zijn aan het verwerven van het keurmerk;

Een goed keurmerk of certificaat is erop gericht om de kennis en kwaliteit van alle beoefenaren van een vak te bevorderen.

Last van een keurmerk in uw sector?
Zoek uit welke organisaties betrokken zijn bij het keurmerk in een overleg, inspraakprocedure, bestuur of klankbordgroep.

Mogelijk is daar een organisatie bij betrokken die ook uw belang naar voren kan brengen.

Benut uw lidmaatschap van FNV Zelfstandigen:
- om andere zelfstandigen te vinden uit uw beroep of sector die hiermee te maken hebben;
- voor advies en zonodig het ondernemen van actie.